Öğr. El. Alper Es


1994 yılında Ankara’da doğdu. Müziğe 2005 yılında solfej ve teori eğitimi alarak başladı.

2008 yılında Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi’nin açmış olduğu özel yetenek sınavını kazanarak akademik anlamda klasik gitara başladı. Bu zamana kadar ki süreçte birçok festivalde Soner Egesel, Bekir Küçükay, Erdem Sökmen,  Marcin Dylla, Roland Dyens, Hopkinson Smith, Goran Krivokapich  gibi önemli isimlerin ustalık sınıflarına katıldı.

2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nı kazanarak lisans eğitimine başladı, 2014 - 2015 eğitim yılı içerisinde ise Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bünyesine değişim programı ile katılarak 1 sene Alper Güncan ile çalıştı. 2011-2017 yılları arasında Çavgın Çınkıt ile birlikte “Duo Anatolia” adı altında birçok şehirde başarılı konserler verdi. 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'ndan yüksek şeref derecesi ile mezun oldu. Aynı sene yüksek lisans programına başlayarak Prof. Dr. Ahmet Kanneci ile çalışmalarını sürdürdü ve aynı derece ile bu programı da tamamladı. Yüksek lisans öğrenimi boyunca kurucu üyesi olduğu “ARTES Tango Quartet” ile gitarist&akordeoncu olarak ve solo gitar resitalleri vererek çalışmalarını sürdürdü.

Alper Es hâlen eğitimine Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı sanatta yeterlik programında devam etmekte olup aynı kurumda misafir öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır.

Email: Alperes@hacettepe.edu.tr